Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 59
Показано матеріалів: 13-18
Сторінки: « 1 2 3 4 5 ... 9 10 »

«Благослови той день і час,

Коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами…»

         Весна… Твій прихід – це завжди свято. Свято становлення, відродження, свято наших душ.

Весна… Ти подарувала світові таку величну Людину, душу української нації – Тараса Григоровича Шевченка. Хочеться торкатися його святих слів, читати й перечитувати сторінку за сторінкою його прості і мудрі поезії.

Для Краснопавлівського НВК 2014 рік є особливим, адже знаменна дата – 200 річчя з дня народження Великого Кобзаря.

 З метою популяризації його творчої спадщини, активізації патріотичного виховання, пов'язаного з іменем видатного митця в закладі  пройшли  різноманітні заходи.

Шевченківський тиждень розпочався випуском газет, присвячених життєвому та творчому шляху Т.Г.Шевченка. Були виявлені неабиякі художні здібності наших школярів.

Традиційно в НВК пройшла лінійка, присвячена відкриттю Шевченківських днів.

Учні 5-11 класів були запрошені на загальношкільне свято у формі літературно-музичної композиції на тему  «І возвеличимо на диво і  розум наш,  і наш язик», під час якої вихованці  читали вірші, показували інсценівки, співали пісні та слухали аудіо записи його найвідоміших творів, покладені на музику. Протягом заходу вчителі української мови та літератури (Гайдаш Н.В та Великодна Т.А.) всіх присутніх познайомили з найважливішими періодами у житті Т.Г. Шевченка. А закінчилося свято смачними варениками.

Активними учасниками заходу були: Кононенко А. – 5 кл., Теличко В. – 6 кл., Буслова Є.   – 9 кл.

Також учні 9-11 класів брали участь у брейн-ринзі «Я знаю Шевченка», який дав змогу розширити знання дітей про життя і творчість Великого поета України.
         Не залишилися осторонь і школярі молодших класів. Під керівництвом            Мелешко О. П. серед 1-4 класів пройшло свято «Шевченкові березини». Всі присутні потрапили у царство мудрого і красивого, доброго й мужнього слова, адже поезія – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини.

Шевченківські дні дали змогу школярам реалізувати свій творчий потенціал в ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного  конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка . І як результат – три призових місця: Заколодна А., учениця 5 кл. – ІІІ м., Єндовицька П., учениця 6 кл. –    ІІІ м., Теличко В., учень 7 кл. – ІІІ м.

На організаційній лінійці директор закладу Васюта Л.О. подякувала всім учням і вчителям, які брали участь у заходах.

2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 145 | Додав: Fresh | Дата: 11.12.2014

Мої думки, мої бажання

Служить, боротись і страждати

За Україну, братання,

За мир, за право просто жити.

Так нам Шевченко заповів,

Так його слово закликало,

Щоб наш народ сьогодні цвів,

Щоб менше горя в краї стало.

І я сьогодні знов читаю

Натхненне слово Кобзаря,

В якому водя оживає,

В якому світиться зоря

Щасливої людської долі,

Свободи слова, боротьби,

Великого бажання волі

І правди щирої завжди.

 

З ім’ям Тараса Шевченка знайомий кожен з дитинства. Рік 2014 знаменний тим, що світ вшановує українського генія і пророка Тараса Шевченка. 200 років минуло з тих пір, як українська мати подарувала світові великого поета.

У Комсомольському НВК щомісячно проводилися заходи, присвячені цій даті. Учні читали поезії Кобзаря, здійснювали заочні екскурсії на батьківщину поета, віртуальні подорожі шляхами великої долі Кобзаря, знайомилися з родоводом, друзями, художниками, акторами, яких знав Шевченко. Діти створили багато кросвордів, шарад, ребусів, взяли участь у конкурсі  ілюстрації до творів Шевченка.

Цікавими були спільно з учителями проведені свята: «Безсмертне слово Кобзаря», «Шляхами великої долі», «Шевченко іде по світу», конкурс на краще читання творів великого майстра слова. У цих святах взяли участь не лише школярі і вчителі, а й жителі села та працівники сільського клубу та сільської бібліотеки. А на розширеному засіданні шкільного методичного обєднання гуманітарного циклу учителі  доторкнулися до інтимних струн біографії поета, його долі художника, гравера, пригадали як висвітлено образ Шевченка у художній літературі, зокрема в творах «Тарасові шляхи» О.Іваненко, «В степу безкраїм за Уралом» З.Тулуб, поетичній добірці Дмитра Білоуса.

Кожен із нас у серці своїм несе імя Шевченка, слово Шевченка, думи Шевченка, який життям і творчістю своєю боровся за вільну Україну, її народ, викривав імперські наміри царської Росії, закликав не миритися з усякою кривдою в імя Людини,карався, мучився але ніколи не каявся і не цурався обраного шляху.

Ми всі вдячні Богу і Долі, що саме України є матірю великого поета, твори якого змушують схаменутися усім на цьому світі! Нам не потрібні ріки крові і горя народного! Нам потрібен мир і  злагода, благополуччя і любов!

Саме таким духом пройняті всі заходи на відзначення ювілею Тараса Шевченка у Комсомольськму НВК

2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 132 | Додав: Fresh | Дата: 11.12.2014

Встане правда! Встане воля!

І тому одному

Помоляться всі язики

Вовіки і віки

 

Шевченко – явище унікальне. Його немає з ким порівняти у письменстві інших народів. Не тому, що він кращий за інших. Йдеться про особливий генотип культури нашої країни. Світлий образ великого Кобзаря – безсмертний, як і сам народ, що породив його.

У рамках проведення Року Шевченка в Орільському навчально-виховному комплексі було проведено ряд цікавих масових заходів. Байдужих не було ні серед вчителів, ні серед учнів. Початківці активно змагалися у конкурсі декламування віршів Тараса Шевченка. Цікаво і змістовно свято «Геній. Мислитель. Пророк.» провела вчителька початкових класів Божко Наталія Миколаївна.

Старшокласники разом з учителем української мови та літератури Марковою Світланою Миколаївною та бібліотекарем селищної ради Провозіною Світланою Миколаївною підготували флешмоб «Уклін тобі, Тарасе!».

У школі організовано постійно діючу виставку «Шевченко – наш. Він для усіх століть».

Шевченко для свідомості українців – не просто література. Він – наш всесвіт. Слово, яке не співвідноситься з його Словом, - нічого не варте. До Шевченка треба доростати всім життям.

2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 184 | Додав: Fresh | Дата: 11.12.2014

  15 листопада 2014 року на базі Катеринівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лозівської районної ради Харківської області пройшов ІІ (районний) етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка серед учнів 5-11 класів Лозівського району.

   Завдання складались з 2-х творчих робіт. Всі діти впоралися з завданням.

   Попередні результати щодо переможців будуть висвітлені на нашому сайті 20 листопада 2014 року.

2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 144 | Додав: Fresh | Дата: 11.12.2014

15 лютого 2014 року у приміщенні Харківської гуманітарно-педагогічної академії було людно. З'їхалися з усієї області переможці обласного етапу двох престижних конкурсів: XIV Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика та IV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені 
Т. Шевченка.
        Нагороджував кращих Президент Ліги меценатів поет В. Бойко. З його рук діти отримали дипломи та україномовні книги. 
       Наш район представляли:
- Юрій Жмур, учень 6 класу Надеждівського НВК - ІІ місце;
- Пустовойт Галина, учениця 10 класу Шатівського НВК - ІІІ місце;
- Назаренко Оксана, учениця 9 класу Краснопавлівського БПЛ - ІІІ місце.
       Радість перемоги з учнями розділили іх наставники:
- Харибіна Н.М., учитель української мови та літератури Надеждівського НВК;
- Куліш З.В., учитель української мови та літератури Шатівського НВК;
- Чуйко Т. І., учитель української мови та літератури Краснопавлівського БПЛ.

2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 153 | Додав: Fresh | Дата: 11.12.2014

Наказ МОНУ від 03.09.2013 р. № 1258 «Про зовнішнє оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2014 році»

Наказ МОНУ від 29.10.2013 № 1510
« Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році»

Наказ МОНУ від 08.11. 2013 року № 1579 «Про затвердження Календарного плану підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2014 році».

Наказ Міністерства освіти і науки України № 1573 від 08.11.2013
  «Про затвердження нормативно-правових актів щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної  середньої освіти в 2014 році»

 

Наказ Міністерства освіти і науки України № 1689 від 03.12.2013 «Про  затвердження   програм для проведення зовнішнього незалежного оцінювання»

ЗНО | Переглядів: 139 | Додав: Fresh | Дата: 21.10.2014

1-6 7-12 13-18 19-24 25-30 ... 49-54 55-59
Категорії
Форма входу
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0