Головна » Статті » 2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка

У категорії матеріалів: 8
Показано матеріалів: 1-8

Сортувати по: Даті

    У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Він виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності. Справедливо Великого Кобзаря – народного мислителя та творця, вважають народним пророком. Не одне покоління українців формувало свій світогляд на його творах.

Тарас Григорович Шевченко – ідейний та духовний геній української нації, людина яка самим лише своїм життям згуртувала великий народ, сотворила мову. І коли після холодної зими на поріг ступає березень, ми знову і знову йдемо до Тараса. Хто іде з квітами до пам’ятника, хто вкотре розгортає вічно актуальний Кобзар, хто просто пригадує з дитинства відомі рядки поезій. Враховуючи світове значення постаті Т.Г. Шевченка,  важливості  популяризації його творчості, та виконуючи Указ Президента України від 11 квітня 2012 року № 257, «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200 - річчя від дня народження Тараса Шевченка», Єлизаветівським НВК передбачено гідне відзначення у 2014 році,  який оголошено в Україні -  «Роком Тараса Шевченка» - 200-річного ювілею видатного сина українського народу.

На виконання листа КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» від 29.01.2014 № 135 «Свіча запалена від серця» - під такою назвою  розпочався  2014 рік по вшануванню пам’яті Великого Кобзаря у Єлизаветівському НВК.  Учні   школи присвятили цій події  багато різноманітних  заходів.

Приємно, що діти охоче беруть участь у позакласних заходах, присвячених творчості великого українського поета, часто самі  виступають їх ініціаторами. Не став виключенням і цей рік.

Для усіх  учнів школи проведено  конкурс малюнків, ілюстрацій, плакатів, присвячених життю і творчості Т.Г. Шевченка.   Учні 5-8 класів під керівництвом вчителів української мови та літератури взяли участь у вікторинах та літературно-музичних композиціях. Вчителями-словесниками проведено конкурси між учнями 3-5 класів «Уклін тобі, Тарасе!» «Дитячий Кобзар», який пройшов під гаслом   «Шевченко – 200 років».

Театралізована літературно-музична композиція «Співець калинового краю» допомогла учням  пізнати соціальні, політичні, життєві ідеали великого поета  – один із ключів до його творчості.Також школярі  милувалися невмирущими поезіями Кобзаря, які лунали під час проведення літературно-музичного свята .

Учні 9-го класу досить поглиблено вивчають творчість Т.Г. Шевченка на  уроках української літератури. Але не зайвою була конференція «Місце Т.Г. Шевченка в українському національному русі», проведена вчителем історії. 

У кожному класі пройшли тематичні уроки, вікторини, свята, конференції, читання…

Літературні вікторини «Незабутній Шевченко», «Що ми знаємо про Шевченка?» відкрили для учнів середньої ланки нові сторінки з життя Тараса Шевченка. Діти   із задоволенням  висловлювали  власні  думки,  цитуючи  твори Т.Г. Шевченка.

У шкільній бібліотеці продовжує діяти виставка літератури «Шляхами великої долі», «Пам’ятає сина Україна», виставки декоративно – прикладного мистецтва «200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка», «Герої з творів Кобзаря», «Ми тебе не забули, Тарасе!».  Розповіді шкільного бібліотекара про Шевченка як про великого майстра слова і патріота української землі були зворушливі і надзвичайно цікаві.

  Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато-багато поколінь -  допоки житиме український народ, допоки буде жити наша Україна!

Ми впевнені, що ці та інші заходи, які відбулися у школі упродовж  року Шевченкознавства, допоможуть молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності.  І ще раз переконатися, що

Поезія Шевченка – це вогник,

схожий на полум’я свічки,

що запалює душу людини…

2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 183 | Додав: Fresh | Дата: 11.12.2014

«Благослови той день і час,

Коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами…»

         Весна… Твій прихід – це завжди свято. Свято становлення, відродження, свято наших душ.

Весна… Ти подарувала світові таку величну Людину, душу української нації – Тараса Григоровича Шевченка. Хочеться торкатися його святих слів, читати й перечитувати сторінку за сторінкою його прості і мудрі поезії.

Для Краснопавлівського НВК 2014 рік є особливим, адже знаменна дата – 200 річчя з дня народження Великого Кобзаря.

 З метою популяризації його творчої спадщини, активізації патріотичного виховання, пов'язаного з іменем видатного митця в закладі  пройшли  різноманітні заходи.

Шевченківський тиждень розпочався випуском газет, присвячених життєвому та творчому шляху Т.Г.Шевченка. Були виявлені неабиякі художні здібності наших школярів.

Традиційно в НВК пройшла лінійка, присвячена відкриттю Шевченківських днів.

Учні 5-11 класів були запрошені на загальношкільне свято у формі літературно-музичної композиції на тему  «І возвеличимо на диво і  розум наш,  і наш язик», під час якої вихованці  читали вірші, показували інсценівки, співали пісні та слухали аудіо записи його найвідоміших творів, покладені на музику. Протягом заходу вчителі української мови та літератури (Гайдаш Н.В та Великодна Т.А.) всіх присутніх познайомили з найважливішими періодами у житті Т.Г. Шевченка. А закінчилося свято смачними варениками.

Активними учасниками заходу були: Кононенко А. – 5 кл., Теличко В. – 6 кл., Буслова Є.   – 9 кл.

Також учні 9-11 класів брали участь у брейн-ринзі «Я знаю Шевченка», який дав змогу розширити знання дітей про життя і творчість Великого поета України.
         Не залишилися осторонь і школярі молодших класів. Під керівництвом            Мелешко О. П. серед 1-4 класів пройшло свято «Шевченкові березини». Всі присутні потрапили у царство мудрого і красивого, доброго й мужнього слова, адже поезія – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини.

Шевченківські дні дали змогу школярам реалізувати свій творчий потенціал в ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного  конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка . І як результат – три призових місця: Заколодна А., учениця 5 кл. – ІІІ м., Єндовицька П., учениця 6 кл. –    ІІІ м., Теличко В., учень 7 кл. – ІІІ м.

На організаційній лінійці директор закладу Васюта Л.О. подякувала всім учням і вчителям, які брали участь у заходах.

2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 158 | Додав: Fresh | Дата: 11.12.2014

Мої думки, мої бажання

Служить, боротись і страждати

За Україну, братання,

За мир, за право просто жити.

Так нам Шевченко заповів,

Так його слово закликало,

Щоб наш народ сьогодні цвів,

Щоб менше горя в краї стало.

І я сьогодні знов читаю

Натхненне слово Кобзаря,

В якому водя оживає,

В якому світиться зоря

Щасливої людської долі,

Свободи слова, боротьби,

Великого бажання волі

І правди щирої завжди.

 

З ім’ям Тараса Шевченка знайомий кожен з дитинства. Рік 2014 знаменний тим, що світ вшановує українського генія і пророка Тараса Шевченка. 200 років минуло з тих пір, як українська мати подарувала світові великого поета.

У Комсомольському НВК щомісячно проводилися заходи, присвячені цій даті. Учні читали поезії Кобзаря, здійснювали заочні екскурсії на батьківщину поета, віртуальні подорожі шляхами великої долі Кобзаря, знайомилися з родоводом, друзями, художниками, акторами, яких знав Шевченко. Діти створили багато кросвордів, шарад, ребусів, взяли участь у конкурсі  ілюстрації до творів Шевченка.

Цікавими були спільно з учителями проведені свята: «Безсмертне слово Кобзаря», «Шляхами великої долі», «Шевченко іде по світу», конкурс на краще читання творів великого майстра слова. У цих святах взяли участь не лише школярі і вчителі, а й жителі села та працівники сільського клубу та сільської бібліотеки. А на розширеному засіданні шкільного методичного обєднання гуманітарного циклу учителі  доторкнулися до інтимних струн біографії поета, його долі художника, гравера, пригадали як висвітлено образ Шевченка у художній літературі, зокрема в творах «Тарасові шляхи» О.Іваненко, «В степу безкраїм за Уралом» З.Тулуб, поетичній добірці Дмитра Білоуса.

Кожен із нас у серці своїм несе імя Шевченка, слово Шевченка, думи Шевченка, який життям і творчістю своєю боровся за вільну Україну, її народ, викривав імперські наміри царської Росії, закликав не миритися з усякою кривдою в імя Людини,карався, мучився але ніколи не каявся і не цурався обраного шляху.

Ми всі вдячні Богу і Долі, що саме України є матірю великого поета, твори якого змушують схаменутися усім на цьому світі! Нам не потрібні ріки крові і горя народного! Нам потрібен мир і  злагода, благополуччя і любов!

Саме таким духом пройняті всі заходи на відзначення ювілею Тараса Шевченка у Комсомольськму НВК

2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 143 | Додав: Fresh | Дата: 11.12.2014

Встане правда! Встане воля!

І тому одному

Помоляться всі язики

Вовіки і віки

 

Шевченко – явище унікальне. Його немає з ким порівняти у письменстві інших народів. Не тому, що він кращий за інших. Йдеться про особливий генотип культури нашої країни. Світлий образ великого Кобзаря – безсмертний, як і сам народ, що породив його.

У рамках проведення Року Шевченка в Орільському навчально-виховному комплексі було проведено ряд цікавих масових заходів. Байдужих не було ні серед вчителів, ні серед учнів. Початківці активно змагалися у конкурсі декламування віршів Тараса Шевченка. Цікаво і змістовно свято «Геній. Мислитель. Пророк.» провела вчителька початкових класів Божко Наталія Миколаївна.

Старшокласники разом з учителем української мови та літератури Марковою Світланою Миколаївною та бібліотекарем селищної ради Провозіною Світланою Миколаївною підготували флешмоб «Уклін тобі, Тарасе!».

У школі організовано постійно діючу виставку «Шевченко – наш. Він для усіх століть».

Шевченко для свідомості українців – не просто література. Він – наш всесвіт. Слово, яке не співвідноситься з його Словом, - нічого не варте. До Шевченка треба доростати всім життям.

2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 199 | Додав: Fresh | Дата: 11.12.2014

  15 листопада 2014 року на базі Катеринівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лозівської районної ради Харківської області пройшов ІІ (районний) етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка серед учнів 5-11 класів Лозівського району.

   Завдання складались з 2-х творчих робіт. Всі діти впоралися з завданням.

   Попередні результати щодо переможців будуть висвітлені на нашому сайті 20 листопада 2014 року.

2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 159 | Додав: Fresh | Дата: 11.12.2014

15 лютого 2014 року у приміщенні Харківської гуманітарно-педагогічної академії було людно. З'їхалися з усієї області переможці обласного етапу двох престижних конкурсів: XIV Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика та IV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені 
Т. Шевченка.
        Нагороджував кращих Президент Ліги меценатів поет В. Бойко. З його рук діти отримали дипломи та україномовні книги. 
       Наш район представляли:
- Юрій Жмур, учень 6 класу Надеждівського НВК - ІІ місце;
- Пустовойт Галина, учениця 10 класу Шатівського НВК - ІІІ місце;
- Назаренко Оксана, учениця 9 класу Краснопавлівського БПЛ - ІІІ місце.
       Радість перемоги з учнями розділили іх наставники:
- Харибіна Н.М., учитель української мови та літератури Надеждівського НВК;
- Куліш З.В., учитель української мови та літератури Шатівського НВК;
- Чуйко Т. І., учитель української мови та літератури Краснопавлівського БПЛ.

2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 166 | Додав: Fresh | Дата: 11.12.2014

    12 лютого 2014 року в Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу читців, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. В заході взяли участь 63 учні закладів освіти району. Конкурс проводився в трьох відповідних групах за вдома номінаціями «Читці» та «Декоративно-ужиткове, прикладне та образотворче мистецтво» та в трьох вікових групах. Під час декламування віршів та творів Т.Г. Шевченка кваліфіковане журі оцінювало учасників конкурсів за художнім рівнем виконаної майстерності, рівнем сценічної культури, відповідності репертуару, логічного мовлення та дикції.
2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 192 | Додав: kravchuk | Дата: 12.02.2014

    08.01.2014 року у залі засідань відділу освіти відбулося засідання тимчасового творчого колективу вчителів української мови та літератури. Питання обговорювалися актуальні: підготовка та проведення Шевченківських читань "У нас є Шевченко - ми народ" та участь у регіональній тематичній виставці ефективного педагогічного досвіду "Освіта Харківщини ХХІ століття", тема якої близька кожному українцю "І возвеличемо на диво і розум наш, і наш язик". Задумок у членів ТТК багато, бо філологи мають на меті  вагомо презентувати постать геніального українця.
2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 187 | Додав: Fresh | Дата: 09.01.2014

Категорії
Форма входу
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0