Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 59
Показано матеріалів: 7-12
Сторінки: « 1 2 3 4 ... 9 10 »

Національно-патріотичне виховання | Переглядів: 185 | Додав: Fresh | Дата: 12.10.2015 | Коментарі (0)

Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на Сході країни, на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. А ми кожного ранку прокидаємось з надією, що сьогодні все буде добре. Ми мріємо про те, щоб нарешті, стало спокійно і тихо, там де у кіптяві і сажі, виборюється праве на наше мирне і спокійне життя. Але, на жаль, із засобів масової інформації ми чуємо про нові постріли градів, знову втрачаємо молоді життя. Та все ж живемо з вірою в те, що відстоїмо незалежність і цілісність нашої держави.

З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до рідної країни, гордості за наших захисників 24 вересня 2015 року у Царедарівському НВК відбулася зустріч зі свідками тих подій, волонтерами, учасниками антитерористичної операції на сході України. До нашого навчального закладу завітали: Леонід Камінський (22 батальйон), Олександр Селюков, Юрій Кожухарьов (батальйон «Айдар»), Денис Строганов, Дмитрій Гутаров (92 ОМБР), Антон Фомін (лейтенант Прикордонної служби), Сергій Мартиненко (начальник штабу Самооборони м. Лозова), Віталій Фатуєв, Анатолій Приходько (учасники Самооборони Лозової), Вікторія Тимець та Тамара Денисенко («Громадська Організація Жіночий Легіон Лозівщини»).

Ті, кого можна, з впевненістю назвати – Герої нашого часу, розповіли школярам про нелегкі бойові будні, умови життя, показали засоби особистого захисту, свої військові обладунки, а також дали можливість всім бажаючим відчути їх вагу на собі. Їхні емоційні виступи, про бої з сепаратистами, про життя між боями, настрій військових та добровольців, були наскрізь пронизані любов’ю до України, прагненням українських військових захищати кожну горстку рідної землі. До того ж, від штабу Самооборони Лозової бібліотека нашого НВК отримала цінний книжковий подарунок «Україна. Історія з грифом «Секретно».

В свою чергу учні НВК привітали дорогих гостей, літературно-музично композицією «Нельзя запретить жить. Не можна заборонити мріяти», організували волонтерську виставку-допомога «Дари осені героям-захисникам» для передачі нашим воїнам у зону проведення антитерористичної операції.

Завдяки цій зустрічі, кожен хто знаходився тоді в актовій залі, ще більше усвідомив, що означають такі звичайні слова, як незалежний, вільний. Усвідомив, як це бути справжнім патріотом, яке велике значення мають слова нашого гімну, який рідний і дорогий нам синьо-жовтий стяг. Такі зустрічі залишають у молодих душах віру у краще майбутнє України і нестримне бажання бути схожим на тих, хто зараз захищає суверенітет, свободу і цілісність нашої держави.

А нашим гостям, хочеться висловити неоціненні слова подяки та вдячності за вільне небо, мирне завтра та новий день. Діти, довго не хотіли відпускати своїх героїв, розмовляли, фотографувалися, розглядували екіпіровку. Тому, ми не прощаємось, а говоримо: «До нових зустрічей!» і з нетерпінням чекаємо Вас у гості.

Слава Україні! Героям слава!  

Національно-патріотичне виховання | Переглядів: 231 | Додав: Fresh | Дата: 03.10.2015

14 вересня у Краснопавлівському багатопрофільному ліцеї та Яковлівському навчально-виховному комплексі відбулись уроки-зустрічі з теми «Наші славетні земляки», на який був запрошений учасник антитерористичної операції, сержант 24 окремого штурмового батальйону «Айдар»  Сергій Мороз.

Метою заходів було активізувати знання учнів про події Другої Світової війни, окупацію Лозівського району та визволення краю від німецько-фашистських загарбників. Під час виступу С. Мороз  акцентував увагу на сьогоднішній ситуації в країні та виховання патріотизму серед молоді. Кульмінацією проведення уроків-пам’яті стали хвилини мовчання… 

Національно-патріотичне виховання | Переглядів: 152 | Додав: Fresh | Дата: 02.10.2015

    У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Він виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності. Справедливо Великого Кобзаря – народного мислителя та творця, вважають народним пророком. Не одне покоління українців формувало свій світогляд на його творах.

Тарас Григорович Шевченко – ідейний та духовний геній української нації, людина яка самим лише своїм життям згуртувала великий народ, сотворила мову. І коли після холодної зими на поріг ступає березень, ми знову і знову йдемо до Тараса. Хто іде з квітами до пам’ятника, хто вкотре розгортає вічно актуальний Кобзар, хто просто пригадує з дитинства відомі рядки поезій. Враховуючи світове значення постаті Т.Г. Шевченка,  важливості  популяризації його творчості, та виконуючи Указ Президента України від 11 квітня 2012 року № 257, «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200 - річчя від дня народження Тараса Шевченка», Єлизаветівським НВК передбачено гідне відзначення у 2014 році,  який оголошено в Україні -  «Роком Тараса Шевченка» - 200-річного ювілею видатного сина українського народу.

На виконання листа КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» від 29.01.2014 № 135 «Свіча запалена від серця» - під такою назвою  розпочався  2014 рік по вшануванню пам’яті Великого Кобзаря у Єлизаветівському НВК.  Учні   школи присвятили цій події  багато різноманітних  заходів.

Приємно, що діти охоче беруть участь у позакласних заходах, присвячених творчості великого українського поета, часто самі  виступають їх ініціаторами. Не став виключенням і цей рік.

Для усіх  учнів школи проведено  конкурс малюнків, ілюстрацій, плакатів, присвячених життю і творчості Т.Г. Шевченка.   Учні 5-8 класів під керівництвом вчителів української мови та літератури взяли участь у вікторинах та літературно-музичних композиціях. Вчителями-словесниками проведено конкурси між учнями 3-5 класів «Уклін тобі, Тарасе!» «Дитячий Кобзар», який пройшов під гаслом   «Шевченко – 200 років».

Театралізована літературно-музична композиція «Співець калинового краю» допомогла учням  пізнати соціальні, політичні, життєві ідеали великого поета  – один із ключів до його творчості.Також школярі  милувалися невмирущими поезіями Кобзаря, які лунали під час проведення літературно-музичного свята .

Учні 9-го класу досить поглиблено вивчають творчість Т.Г. Шевченка на  уроках української літератури. Але не зайвою була конференція «Місце Т.Г. Шевченка в українському національному русі», проведена вчителем історії. 

У кожному класі пройшли тематичні уроки, вікторини, свята, конференції, читання…

Літературні вікторини «Незабутній Шевченко», «Що ми знаємо про Шевченка?» відкрили для учнів середньої ланки нові сторінки з життя Тараса Шевченка. Діти   із задоволенням  висловлювали  власні  думки,  цитуючи  твори Т.Г. Шевченка.

У шкільній бібліотеці продовжує діяти виставка літератури «Шляхами великої долі», «Пам’ятає сина Україна», виставки декоративно – прикладного мистецтва «200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка», «Герої з творів Кобзаря», «Ми тебе не забули, Тарасе!».  Розповіді шкільного бібліотекара про Шевченка як про великого майстра слова і патріота української землі були зворушливі і надзвичайно цікаві.

  Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато-багато поколінь -  допоки житиме український народ, допоки буде жити наша Україна!

Ми впевнені, що ці та інші заходи, які відбулися у школі упродовж  року Шевченкознавства, допоможуть молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності.  І ще раз переконатися, що

Поезія Шевченка – це вогник,

схожий на полум’я свічки,

що запалює душу людини…

2014 - 200-річчя Т.Г. Шевченка | Переглядів: 180 | Додав: Fresh | Дата: 11.12.2014

1-6 7-12 13-18 19-24 ... 49-54 55-59
Категорії
Форма входу
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0