Головна » 2014 » Січень » 23 » Проведено семінар-нараду на тему: «Робота з гіперактивними дітьми»
12:25
Проведено семінар-нараду на тему: «Робота з гіперактивними дітьми»
        23 січня 2014 року у залі засідань відділу освти проведено семінар-нараду для практичних психологів ЗНЗ на тему „Робота з гіперактивними дітьми”. Мета семінару - ознайомити практичних психологів ЗНЗ з основними закономірностями й умовами сприятливого психічного розвитку дітей з гіпердинамічним синдромом, підвищити компетентність практичних психологів щодо корекції гіперактивності дітей дошкільного та шкільного віку.
Про основні закономірності й умови розвитку гіперактивних дітей, психолого-педагогічні особливості гіперактивної дитини розповіли у своїх виступах методист Психологічної служби Суховій Світлана Петрівна та соціальний педагог ПС відділу освіти Котелевська Оксана Миколаївна. Учасникам було запропоновано методику проведення вправ для корекції гіпердинамічного синдрому у дітей.
        Чакубаш Вікторія Володимирівна, практичний психолог Катеринівської ЗОШ І-ІІІ ст,  продемонструвала учасникам сучасні методики проведення батьківських зборів з елементами тренінгу.  
        Усі учасники семінару зійшлися на тому, що в роботі з гіперактивною дитиною треба насамперед пам’ятати: постійні окрики, зауваження, погрози покарання не покращують поведінки гіперактивної дитини. Для них дуже важливий емоційний і фізичний контакт: дитину треба обійняти, приголубити, заспокоїти у важких ситуаціях – і неконтрольовані емоції та м’язове напруження почнуть спадати. Тільки внутрішньо прийнявши для себе ці знання, дорослі зможуть правильно поводитися з дитиною: НЕ підвищувати голос і НЕ сварити дитину, НЕ сюсюкати і НЕ потурати, НЕ поспішати самим і НЕ квапити дитину, НЕ нервувати і НЕ дратуватися, НЕ міняти домовленостей і планів тощо. При цьому в жодному разі дитина не повинна відчути, що її жаліють!
        Аналізуючи біографії великих людей, вчені знаходять ознаки синдрому дефіциту уваги й гіперактивності у багатьох. Вважається, що схожим синдромом страждали Олександр Македонський, Леонардо да Вінчі, Вольфганг Амадей Моцарт, Людвіг ван Бетховен, Олександр Пушкін, Бенджамін Франклін, Лев Толстой, Томас Едісон, Альберт Ейнштейн, Едгар По, Генрі Форд, Ернест Хемінгуей, Пабло Пікассо, Уолт Дісней, – про це розповіла практичний психолог Краснопавлівського багатопрофільного ліцею – Скорик Людмила Василівна.
         Тож для щасливого майбутнього кожної дитини важливо, щоб дорослі усім серцем розуміли її біду. Мало знати, що треба робити. Без співчуття, любові і щирості жодні знання не допоможуть. Гаслом для всіх дорослих мають стати слова: «Здоров’я дитини – понад усе!».

Переглядів: 261 | Додав: kravchuk
КАТАЛОГ
Категорії
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0