Головна » 2015 » Серпень » 17 » Участь у Міжнародному українознавчому таборі "Львівщина-2015"
12:42
Участь у Міжнародному українознавчому таборі "Львівщина-2015"

Історії потрібні легенди. Відчайдушні подвиги і благородні приклади. Полум’яні промови, хоробрі герої і великі перемоги. Переможці забувають зрадників та боягузів, лицемірство та біль. Обман залишається обманом, а правда стає історією. Історія про місце, пишеться без слів, адже кожен хто тут побував, може з впевненістю сказати: «Моя ж залишилась там мрія і душа»! 

Нагуєвичі… Земля особливої долі та талановитих людей, де в буянні яблуневих садів та розкішній зелені лісів, можна відчути себе бадьорим, молодим, сучасним. Саме тут, де народжувались франкові казки, члени Харківської обласної ради старшокласників зустрілися з однодумцями зі Львова та області у літній школі лідерства учнівського самоврядування.

Вже майже десятиліття, її очолює жінка з невимовно яскравою посмішкою, зі щирими очима та відкритою душею. Її професійна майстерність, високий педагогічний рівень, злагоджена робота колективу перетворили Нагуєвичі у своєрідний бренд молодіжної політики. З кожним роком Оксана Михайлівна Вовків докладає все більше зусиль, для того щоб зберегти традиції, на мою думку, єдиної у своєму роді лідерської школи. І що разу, це незабутні дні, де дитячі серця спалахують нестримним бажанням творити та мріяти.

Допомагають їм в цьому, актуальні та інноваційні лекції-тренінги. Відвідуючи їх, молоді лідери можуть навчитися, як правильно та повноправно вести переговори, складати квести та проекти, бути повноцінними членами українського суспільства незважаючи на упередженість та вирішуючи проблеми дискримінації. Особливо зацікавили лідерів Львівщини та гостей з Харкова work-shops. В ході їх проведення були набуті навички з виготовлення ляльок-мотанок, писанкарства та монотопії (мистецтва малювання пальцями). 

Та і на цьому організатори школи не зупинилися, протягом 10 днів вихованці мали змогу відвідати цікаві та пізнавальні екскурсії у музей-садибу Степана Бандери, музей Петра Сагайдачного, батьківську хату, музей та пройти стежками великого Івана Франка. Не менш вражаючими, стали відвідини краєзнавчого музею «Верховина», Меморіального комплексу борцям за волю України, державного історико-культурного заповідника «Тустань».

Найбільше, напевно, всім запам’ятався день виборів нового президента учнівського парламенту Львівської області та святковий концерт. Учасники літньої школи самостійно підготували авторські номери, склали сценарій. І як підсумок, патріотичні флеш-моби та пісні, спортивно-бальна та сучасна хореографія, виступи солістів та колективів, унікальна режисура перетворили Нагуєвичі, на сцену справжнісінького шоу-талантів.

Але нажаль звершилася цього річна повість про кращих з кращих, нажаль закрилась брама у легенду і всіх зібрав вечір прощання… Біля вогнища лідерська школа прощалася зі своїми вихованцями. Заходило сонце, а ми згадували набуте і пережите, ділилися враженнями та надіялися назавжди залишитися там, де минуле стає окрасою, де гордість переповнює теперішнє, а майбутнє знаходить своїх гарантів. Адже для кожного хто переступив поріг школи, це була подорож несамовитого щастя та знесилюючих поразок дітей, котрі єднають країну мріями. 

Нагуєвичі… Земля захоплюючої історії, котру творять молоді лідери нашої країни. Земля, яка вчить не здаватися, вірити у завтра і пам’ятати, що якщо ти народжений без крил, не заважай їм рости!

В. Акименко, керівник делегації Харківської області,

педагог-організатор, учитель історії Царедарівського

навчально-виховного комплексу 

Переглядів: 227 | Додав: Fresh
КАТАЛОГ
Категорії
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Архів записів